Kontrola zarządcza w szkole – na co zwrócić szczególną uwagę w związku z reformą oświaty

Rok szkolny 2017/2018 to okres intensywnego wdrażania zmian w oświacie. Wiemy już, że zmiany te dotyczą nie tylko ustroju szkolnego i w związku z tym sfery zarządzania szkołą, ale także objęły sprawy kadrowe i płacowe nauczycieli (reforma Karty Nauczyciela, które wchodzi w życie stopniowo – 1 stycznia i 1 września 2018 r.). Co więcej, pewne zmiany przewidziano również w odniesieniu do pracowników niepedagogicznych, w szczególności wzrost minimalnych stawek wynagrodzenia. To, czy przedstawione zmiany zostały wdrożone prawidłowo podlega badaniu w toku kontroli zarządczej, za którą odpowiada dyrektor szkoły. Kontrola zarządcza ma bowiem na celu weryfikacji poprawności funkcjonowania szkoły na różnych płaszczyznach. Podpowiadamy, na jakie zagadnienia zwrócić szczególną uwagę, w ramach kontroli zarządczej w szkole.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Reforma oświaty w praktyce
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Reforma oświaty w praktyce

ZOBACZ OFERTĘ