Odwołanie ze stanowiska dyrektora

Dyrektor nie może zostać pozbawiony stanowiska kierowniczego z byle powodu. Przepisy określają bowiem przesłanki odwołania z funkcji kierowniczej. Jedna z tych przesłanek - wystąpienie szczególnie uzasadnionych przypadków - budzi jednak duże wątpliwości interpretacyjne. Sprawdź, w jakich przypadkach dyrektor może zostać odwołany.

Zapowiedź numeru 27

W najnowszym numerze "Prawa w oświacie dla praktyka" analizujemy zmiany prawne dotyczące relacji ze związkami zawodowymi a także nowości w szkolnictwie zawodowym. Nie może też zabraknąć artykułu o ochronie danych osobowych w szkole. Obejrzyj zapowiedź wideo.

Zapowiedź nr 1 specjalnego

Już niedługo ukaże się pierwszy numer specjalny "Prawa w oświacie dla praktyka". Będzie on poświęcony w całości ogólnie pojmowanej procedurze awansu zawodowego, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych. Zobacz, czego można spodziewać się w numerze.

Zapowiedź numeru 25

Najnowsze wydanie "Prawa w oświacie dla praktyka" to przede wszystkim obszerna i praktyczna analiza stanu nieczynnego i związanych z nim obowiązków dyrektora. Ciekawym zagadnieniem jest również usuwanie danych osobowych w szkole.

Zapowiedź numeru 24

W najnowszym numerze "Prawa w oświacie dla praktyka" przeczytamy m.in. o nowościach w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej w 2019 r.

Jak obliczyć pensum łączone nauczyciela?

Od 1 września 2018 r. obowiązuje jednolita metoda obliczania pensum łączonego - dla nauczycieli zajmujących więcej niż jedno stanowisko pracy o różnych tygodniowych obowiązkowych wymiarach godzin zajęć. W toku obliczeń mogą pojawić się pewne wątpliwości. Sprawdź, jak obliczyć pensum łączone nauczyciela.

Zapowiedź numeru 21

W pierwszym wideoblogu opowiadam, czym jest "Prawo w oświacie dla praktyka", jak wyewoluowało z "Reformy w oświacie w praktyce", a także, jakie treści znajdziemy w tym i w kolejnych wydaniach.